De mooiste terrassen en eetplekken aan het strand van Texel

Op Texel vind je langs de kustlijn van alles: van eenvoudige kiosken tot volwaardige restaurants met zeezicht. Maar welke plek past nu echt bij jouw bezoek? Of je nu snel wilt lunchen met de kinderen, rustig wilt dineren als koppel of een speciale avond wilt vieren, op Texel is er voor elk gezelschap een goede plek aan het strand. In dit artikel zetten we de mooiste eetplekken en terrassen op een rij, zodat je precies weet wat je kunt verwachten.

Eten aan het strand van Texel: wat maakt het bijzonder?

Strand en eten gaan op Texel hand in hand. Het eiland trekt bezoekers die bewust kiezen voor een plek waar de omgeving net zo goed is als het bord. Dat maakt de keuze voor een restaurant op Texel strand anders dan ergens op het vasteland: het uitzicht op de Noordzee is onderdeel van de beleving, niet alleen de achtergrond. Tegelijkertijd lopen de concepten sterk uiteen. Van relaxte lunches met patat en een koud biertje tot geraffineerd shared dining Texel-stijl, hoog boven het zand. Hieronder vind je de vijf plekken die samen het volledige plaatje vormen.

Aan Zee – casual lunchen met uitzicht op de Noordzee

Aan Zee is de toegankelijke kern van het strand, direct aan het water. Het is de plek waar je gewoon neerploft na een ochtend wandelen, bestelt wat je lekker lijkt en geniet van het uitzicht zonder dat het veel voorbereiding vraagt. De menukaart is laagdrempelig: hamburgers, salades, broodjes en andere vertrouwde klassiekers die voor elk gezelschap werken.

Wat Aan Zee onderscheidt van veel andere strandtenten is de combinatie van toegankelijkheid en kwaliteit. Je hoeft niet te reserveren voor een snelle lunch, en toch zit je goed. Het terras biedt ruimte voor grotere groepen, gezinnen met kinderen en iedereen die gewoon lekker wil eten met zeezicht Texel als decor.

Dit is de ideale keuze voor dagjesmensen, gezinnen en iedereen die op zoek is naar een ontspannen maaltijd zonder franjes. Aan Zee is het hele jaar open, vrijwel zonder sluitingsdagen, dus ook buiten het hoogseizoen kun je hier terecht voor een goede lunch of een vroeg diner.

De eerste etage – fine dining boven het strand

Boven Aan Zee bevindt zich een van de meest bijzondere eetplekken op het eiland: een intiem fine dining restaurant met plek voor circa veertig gasten en een panoramisch uitzicht op zee. De eerste etage draait volledig om diner met uitzicht Texel op zijn best, gecombineerd met gerechten die de moeite waard zijn om lang over te doen.

Het concept is shared fine dining: verfijnde gerechten bereid in een open keuken, geserveerd in meerdere rondes zodat je lekker lang aan tafel kunt blijven zitten. Wie niet van delen houdt, kan gerechten ook als losse gang bestellen. Bij reserveringen vanaf zeven personen wordt een vast menu geserveerd, met een keuze uit drie, vier of vijf rondes. De sfeer is rustig en persoonlijk, met een klein team dat de ruimte runt.

De eerste etage is bij uitstek geschikt voor een romantisch avondje, een verjaardag of een andere speciale gelegenheid. Het restaurant is open van woensdag tot en met zaterdag, vanaf 17:00 uur. In januari is het gesloten. Reserveren is sterk aan te raden, want de ruimte is bewust klein gehouden. Voor groepen of een intieme bedrijfsbijeenkomst is de ruimte ook (deels) te huren.

Club 17 – loungediner met stijl en sfeer

Club 17 is in 2026 het nieuwste concept op de locatie: een premium lounge waar muziek en interieur net zo belangrijk zijn als wat er op tafel komt. Overdag en ’s avonds kun je hier terecht voor borrels en gerechten in shared dining-stijl, in een omgeving die bewust een stap luxueuzer aanvoelt dan een standaard stranddiner.

Het concept spreekt een iets jongere doelgroep aan die houdt van sfeer en stijl, maar Club 17 is ook toegankelijk voor gasten met een kleiner budget. Incidenteel worden er clubavonden met een dj georganiseerd, wat de locatie een extra dimensie geeft buiten de reguliere dineravonden. Het is de plek voor wie een avond op Texel iets specialers wil maken zonder per se voor fine dining Texel te kiezen.

Club 17 werkt goed voor koppels en vriendengroepen die de avond willen beginnen met een drankje en rustig willen dooreten. De combinatie van lounge-sfeer en gedeelde gerechten maakt het een sociale en ontspannen manier van dineren aan zee.

Strandkiosk – snelle versnaperingen tussendoor

Niet elke stranddag vraagt om een uitgebreide maaltijd. De strandkiosk is er voor de momenten waarop je gewoon snel iets wilt eten tussen twee activiteiten door. Patat, ijs en andere kleine versnaperingen zijn het aanbod: simpel, snel en precies wat je nodig hebt na een lange wandeling of een sessie in de branding.

De kiosk is open van maart tot en met september, dus beschikbaar tijdens het hele voor- en hoogseizoen. Het is geen restaurant, maar een nuttige aanvulling op de locatie voor wie niet wil aanschuiven voor een volledige maaltijd. Ideaal voor gezinnen met jonge kinderen of voor een snelle stop tussendoor.

Dit concept past het best bij bezoekers die de dag actief doorbrengen op het strand en behoefte hebben aan een snelle, betaalbare hap. Voor een uitgebreider moment is er altijd Aan Zee op loopafstand.

Welk concept past bij jouw bezoek aan Texel?

De keuze hangt af van wat je zoekt en met wie je bent. Hier een korte leidraad:

  • Met kinderen of een grote groep: Aan Zee is de meest logische keuze. Geen reservering nodig, brede menukaart en ruimte voor iedereen.
  • Voor een romantisch diner of speciale gelegenheid: De eerste etage is de meest bijzondere optie op het eiland. Reserveer op tijd, want de ruimte is beperkt.
  • Voor een sfeervolle avond met vrienden: Club 17 combineert een premium lounge-gevoel met gedeelde gerechten en incidentele dj-avonden.
  • Voor een snelle hap tussendoor: De strandkiosk is er van maart tot en met september voor kleine versnaperingen zonder wachttijd.

Wil je meerdere concepten combineren op één dag? Dat kan prima. Begin met een lunch bij Aan Zee, geniet van het strand en sluit de dag af met een diner op de eerste etage of bij Club 17. Zo haal je het meeste uit een dag op Texel.

Plan je perfecte dag aan het strand van Texel

Op Texel hoef je niet te kiezen tussen een goede maaltijd en een mooie omgeving. Wij bieden op één locatie meerdere concepten die naadloos op elkaar aansluiten, zodat je dag er precies zo uitziet als jij wilt. Van een snelle kiosk-stop tot een avond lang tafelen met zeezicht: het zit allemaal op dezelfde plek.

Wil je meer weten over het intieme dinerconcept boven het strand? Bekijk alle details op de eerste etage. Of ontdek het volledige aanbod van Paal 17 via onze website Paal 17. We zien je graag op Texel.

Veelgestelde vragen

Moet ik altijd reserveren voor een bezoek aan Paal 17 op Texel?

Dat hangt af van het concept dat je bezoekt. Voor Aan Zee is reserveren niet nodig — je kunt gewoon binnenlopen voor een lunch of vroeg diner. Voor De eerste etage is reserveren sterk aan te raden, omdat het restaurant slechts plek biedt aan circa veertig gasten en snel volgeboekt is, zeker in het hoogseizoen. Voor Club 17 is het verstandig om vooraf te checken of er een dj-avond gepland staat, zodat je weet wat je kunt verwachten.

Hoe ver van het strand zijn de restaurants gelegen, en is er parkeergelegenheid bij Paal 17?

Alle concepten — Aan Zee, De eerste etage, Club 17 en de strandkiosk — bevinden zich op dezelfde locatie direct aan het strand bij Paal 17 op Texel. Je loopt letterlijk vanuit het zand naar binnen. Bij Paal 17 is parkeergelegenheid aanwezig in de buurt, maar tijdens het hoogseizoen kan het druk zijn. Het is aan te raden om vroeg te komen of gebruik te maken van de fiets, wat op Texel sowieso een populaire en praktische optie is.

Zijn de restaurants bij Paal 17 ook geschikt voor mensen met een voedselallergie of dieetwensen?

Bij zowel Aan Zee als De eerste etage wordt rekening gehouden met allergieën en dieetwensen. Het is wel verstandig om dit bij reservering of bij binnenkomst direct aan het personeel te melden, zodat zij hier goed op kunnen inspelen. Bij De eerste etage, waar gewerkt wordt met een gedeeld menu in meerdere rondes, is het zeker handig om dit vooraf door te geven zodat de keuken de juiste aanpassingen kan maken.

Wat is het verschil tussen 'shared dining' bij De eerste etage en bij Club 17?

Beide concepten werken met gedeelde gerechten, maar de sfeer en uitvoering verschillen duidelijk. De eerste etage richt zich op verfijnd shared fine dining in een rustige, intieme setting met een open keuken en meerdere gangen — ideaal voor een bijzondere avond. Club 17 heeft een loungeachtige sfeer met muziek en een stijlvol interieur, waarbij shared dining meer informeel en sociaal is. De eerste etage is meer gericht op culinaire beleving, Club 17 meer op een complete avondervaring.

Kan ik De eerste etage ook boeken voor een bedrijfsevenement of privéfeest?

Ja, De eerste etage is (deels) te huren voor groepen en intieme bedrijfsbijeenkomsten. De ruimte biedt een unieke combinatie van een exclusief zeezicht, een persoonlijke sfeer en een culinair concept dat zich goed leent voor zakelijke diners of privéfeesten. Voor groepen vanaf zeven personen wordt standaard een vast menu geserveerd met een keuze uit drie, vier of vijf rondes. Neem voor meer informatie en beschikbaarheid contact op via de website van Paal 17.

Is Paal 17 ook een goede bestemming buiten het zomerseizoen?

Zeker wel. Aan Zee is vrijwel het hele jaar geopend, ook buiten het hoogseizoen, waardoor je ook in het voor- of naseizoen kunt genieten van een lunch of diner met zeezicht. De eerste etage is open van woensdag tot en met zaterdag en sluit alleen in januari. De strandkiosk is het meest seizoensgebonden en is beschikbaar van maart tot en met september. Een bezoek buiten de zomer heeft bovendien het voordeel van minder drukte en een rustiger strand.

Hoe combineer ik meerdere concepten van Paal 17 voor een perfecte dagindeling op Texel?

Een populaire combinatie is beginnen met een ontspannen lunch bij Aan Zee, de middag doorbrengen op het strand, eventueel een snack halen bij de strandkiosk, en de avond afsluiten met een diner bij De eerste etage of een loungediner bij Club 17. Omdat alle concepten op dezelfde locatie zitten, hoef je niet te reizen tussen verschillende plekken. Reserveer De eerste etage wel op tijd als je die avond wilt bezoeken, zodat je zeker bent van een tafel.

Gerelateerde artikelen